Küçük boyutları ve tuhaf görüntüsü ile geçtiğimiz yıl ilk kez satılmaya başlayan Citroen Ami 2023 yılının da en ucuz tamamen elektrikli aracı durumunda. Artan akaryakıt fiyatları ve sıfır araç fiyatları düşünüldüğünde 2023 yılında Citroen Ami’yi yollarda daha fazla göreceğimiz muhakkak.

6 kilovatlık tamamen elektrikli bir motora sahip olan Citroen Ami 6 beygir gücünde ve 40 NM maksimum torka sahip. Saatte 45 km hız yapabilen Citroen Ami’nin menzili 75 km civarında. 5,5 kwh pil kapasitesine sahip olan Citroen Ami yaklaşık 3 saatte şarj olabiliyor. Üstelik Citroen Ami’yi şarj etmek için ayrı aparata ya da yüksek voltaja ihtiyaç yok. Ami normal şehir elektriğinde (220 V.) ev prizinde şarj edilebiliyor. Şehir içi kullanımında büyük avantajlar sunan tamamen elektrikli Citroen Ami 2023 satış fiyatı ise aşağıda:

 Citroen Ami 2023 Fiyat Listesi

  • Citroen Ami 6 KW Elektrikli Motor: 369.000 TL

Citroen Ami ile ilgili bir diğer güzel nokta ise %100 çevrimiçi olarak bile satın alınabilmesi. Firmanın internet sitesinden yapacağınız başvuru ve 5.000 TL kaparo ile siparişiniz onaylanmaktadır. Geri kalan işlemler firmanın müşteri temsilcisi tarafından halledilmekte, ödemenin geri kalanı kredi kartıyla bile yapılabilmektedir. Tabi o kadar limite sahip bir kredi kartınız varsa.